Oszczędzanie to trudna sprawa. Po pierwsze trzeba jakąś część naszych pieniędzy, którą mamy do dyspozycji odłożyć i nie wydawać. Ten punkt jest chyba najtrudniejszy w całym procesie. Następnie regularnie odkładać kolejne porcje tak, aby nasza sterta złota stawała się coraz większa. Im bardziej rośnie ona w oczach, tym większa jest pokusa, by wydać te pieniądze na coś dużego jak np. samochód czy mieszkanie. Czy ten trudny proces jest w ogóle wart zachodu?

Droga do bogactwa

Odkładanie pieniędzy jest częścią drogi do bogactwa. Jest to absolutna podstawa. Oszczędzanie i pomnażanie tych oszczędności prowadzi do dobrej sytuacji finansowej. Recepta jest prosta, a jedyne czego potrzebujemy to sumienność, cierpliwość i chłodne myślenie, które nie pozwoli nam wydać pieniędzy, gdy nazbiera się ich już więcej.

Zabezpieczenie przyszłości

Wiele osób oszczędza po to, by kupić coś, nie biorąc tego np. na kredyt. Co jest bardzo mądre. Kolejna część ludzi odkłada pieniądze z myślą o przyszłości swojej czy rodziny i następnych pokoleń. Różnie bywa na świecie, więc dobrze jest być zabezpieczonym na starość, gdy nie będziemy mogli już pracować. Możemy także oszczędzać po to, aby osiągnąć wolność finansową, czyli stan gdzie nasze oszczędności generują takie pieniądze, z których jesteśmy w stanie żyć na najwyższym poziomie i nie pracować. Jeśli robilibyśmy to z zawziętością to możliwe, iż moglibyśmy przestać pracować np. w wieku 40 lat. Czyż taka wizja nie wydaje się cudowna?

Większe zarobki dzięki oszczędzaniu?

Wiadomo, że można się wzbogacić na wiele sposobów. Wygrana w jakieś ogromnej grze losowej może sprawić, że staniemy się bogaci i wiele osób wydaje na nie mnóstwo pieniędzy. Dowiedziono, że statystycznie większość ludzi, którzy wygrali ogromne pieniądze i tak po jakimś czasie je traci i wraca do punktu, w którym startowało. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ takie osoby nie mają świadomości bogactwa, nie są nauczone życie z wielkimi sumami. Głównie bogactwo tkwi w głowie.

Oszczędzanie uczy nas świadomości bogactwa. Dzięki temu, że będziemy odkładać regularnie jakieś sumy, to zaczną się one powiększać. Im będzie ich więcej, tym będziemy czuli się bardziej bogaci, zaczniemy oswajać się z wielkimi sumami. Cały ten proces znacznie ułatwi nam gromadzenie jeszcze większych kwot. Dzięki oszczędzaniu i zmianie myślenia zyskamy także w wielu innych rejonach życia. Jest bardzo możliwe, że w pracy będziemy więcej zarabiać, gdyż np. zmienimy ją lub poprosimy o podwyżkę. Będzie to konsekwencją oszczędzania i oswojenia się dobrobytem.

Z pewnością warto oszczędzać!