W badaniu opublikowanym przez serwis Zavvy.io, 94% pracowników zadeklarowało chęć pozostania w przedsiębiorstwie, które oferuje możliwość edukacji oraz rozwoju, Te statystyki doskonale pokazują, jak ważny jest systematyczny progres i ekspansja przedsiębiorstwa. Jednocześnie, proces ten wymaga zoptymalizowanego i wydajnego finansowania. Jak to osiągnąć? W dzisiejszym artykule pokazujemy kilka sprawdzonych sposobów na zyskowne wykorzystanie usługi faktoringu!

Zadbaj o klienta

Pierwsza metoda odnosi się do najprostszego, a zarazem najskuteczniejszego sposobu na finansowanie licznych inwestycji i projektów rozwojowych. Faktoring jest bowiem niezawodnym narzędziem do zapewnienia pełnej satysfakcji konsumentów, a zarazem zbudowanie stabilnego źródła pieniędzy.

Usługa faktoringu gwarantuje szybki dostęp do gotówki, bez konieczności czekania na płatność ze strony kontrahenta. Dzięki temu, przedsiębiorca otrzymuje opcję odroczenia wpłaty, zwiększając swą atrakcyjność wobec potencjalnego konsumenta. Wówczas sponsorowanie zaawansowanych inwestycji nie wymaga zewnętrznych produktów finansowych, a staje się stałym ogniwem firmowego budżetu. Faktoring pozwala zatem na wydobycie pełnego potencjału podstawowej działalności przedsiębiorstwa.

Zapewnij płynność finansową

Kolejnym elementem jest właśnie aspekt płynności finansowej. Zaburzenie tego schematu bardzo często jest początkiem poważnych konsekwencji finansowych, a w rezultacie również wielu bankructw.

Warto podkreślić, że faktoring umożliwia zarządzanie płynnością finansową na wiele sposobów, dopasowując się do modelu przedsiębiorstwa. Usługa faktoringu może być permanentnym ogniwem strategii lub jednorazową formą pomocy i wsparcia. Każdy sektor działalności wymaga bowiem innych rozwiązań, z czego doskonale zdaje sobie sprawę doświadczony faktor.

Utrzymanie efektywnej płynności finansowej wpływa na bieżące potrzeby i wydatki firmy, ale także ekspansję. W ten sposób przedsiębiorstwo dba o ciągły progres, przyciągając najlepszych ekspertów oraz kolejnych klientów.

Redukuj ryzyko

Warto podkreślić, że odpowiednie zarządzanie ryzykiem biznesowym może być częścią taktyki finansowej firmy. Co więcej, samo niebezpieczeństwo jest realne, a jego poziom stanowczo wykracza poza niewinne zobowiązania.

Doskonale pokazują to komunikaty Krajowego Rejestru Długów. Wystarczy zapoznać się z informacjami prasowymi, aby ujrzeć ogromną skalę problemu – według danych sama branża handlowa posiada zadłużenie w wysokości 2,34 miliardów złotych!

W tym miejscu należy wykonać pewne zestawienie. Komunikat Krajowego Rejestru Długów informuje, że sprzedawcy detaliczni wygenerowali 880 milionów złotych zadłużenia. Jednocześnie, struktura obrotów faktorów zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów za 2022 rok pokazuje, że przedstawiciele tego sektora zajmują trzecie miejsce pod względem wykorzystania usługi faktoringowej.

Jak widać, coraz więcej przedsiębiorców jest świadomych tego, że faktoring może być skutecznym narzędziem wsparcia. W tym celu faktor udostępnia szereg intuicyjnych i wygodnych instrumentów, takich jak stały monitoring należności oraz asystę specjalistów.

Podsumowanie

Faktoring jest kompleksową usługą, która zabezpiecza najważniejsze i najbardziej wrażliwe obszary biznesu. Współpraca z faktorem chroni przed niewypłacalnością ze strony kontrahentów, przyciąga atrakcyjnych klientów oraz dostawców, kształtując tym samym płynność finansową. Taka przewaga pozwala skupić się na ciągłym doskonaleniu i rozwoju przedsiębiorstwa, zwiększając przewagę konkurencyjną. Umów się na niezobowiązującą rozmowę z konsultantem i zbuduj pozycję lidera: https://pragmago.pl.