Spółka jest formą działalności, która skupia kilka osób. Zazwyczaj mają one za zadanie prowadzić wspólne interesy, działalność gospodarczą, własną firmę lub coś w tym rodzaju. Bardzo popularną formą jest tak zwana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (w skrócie spółka z.o.o.), ponieważ nie powoduje ona konieczności odpowiadania własnym majątkiem w razie problemów finansowych. Sprawdźmy więc w jaki sposób można złożyć taką spółkę i gdzie znaleźć potrzebne informacje na ten temat.

Na początku trzeba sporządzić dokument, który zwany jest umową spółki. Dzięki niemu będzie możliwe podjęcie kolejnych kroków, które mają za zadanie doprowadzić do rejestracji działalności. W takiej umowie wskazać należy nazwę i siedzibę spółki, osoby które będą wchodziły w skład zarządu, kapitał zakładowy, wyznaczyć przedmiot działalności spółki i tak dalej. Wszystkie niezbędne informacje znaleźć możemy na stronie internetowej http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/.

Gdy etap pierwszy mamy już wykonany, potrzebne będzie teraz przejście do formalnej rejestracji. Należy to zrobić w tak zwanym KRS, a wiec Krajowym Rejestrze Sądowym. W tym celu złożyć należy odpowiedni formularz, po którego akceptacji spółka otrzyma numery NIP oraz REGON. Stanie się w ten sposób niejako osobowością prawną, będzie możliwe więc na przykład przyjmowanie zobowiązań (takich jak kredyty) w imieniu spółki, a nie konkretnej osoby. Wcześniej jednak musimy pamiętać o tym, że należy wnieść wkłady oraz wyłonić zarząd. Dzięki temu wiadomo będzie kto uprawniony jest do reprezentowania interesów spółki przed organami państwowymi oraz prywatnymi przedsiębiorstwami i tak dalej. Taki osoby będą mogły na przykład zgłosić się do banku i podpisać w imieniu spółki umowę kredytową.

Jeżeli nadal nie jesteśmy pewni tego, w jaki sposób przeprowadzić całą procedurę rejestracji, czyli de facto założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to najlepiej skorzystać z podanej powyżej strony internetowej. Tam znajdziemy kompletny opis, który pomoże nam zrozumieć istotę działania spółki z.o.o oraz procesu jej rejestracji. Oprócz tego, na stronie http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/ możemy poznać ofertę kancelarii prawnej, która jest pomocna w przypadku załatwiania różnych sporów prawnych i sytuacji niejasnych związanych ze spółkami i nie tylko. Możemy też dowiedzieć się tam wiele innych ciekawych informacji związanych z przedsiębiorczością i biznesem. Mamy nadzieję, że nasz poradnik będzie dla Państwa owocnym źródłem wiedzy, jak również strona internetowa którą poleciliśmy.