Procedura poszukiwania natańszego kredytu konsolidacyjnego nie różni się niczym od poszukiwania np. nalejepszeo kredytu gotówkowego. Dwa najlepsze sposoby to skorzystanie z porównywarki kreydtów dostępnej w internecie, bądź pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego. O ty, które rozwiązanie będzie lepsze przeczytacie poniżej. Jednak najpierw kilka słów o tym czym wyróznia się kreydt konsolidacyjny. Chodzi przede wszystkim o cel na jaki jest on zaciągany. W przypadku kredytu gotówkowego, pozyskane z banku pieniądze, przeznaczamy na pokrycie naszego aktualnego zadłużeia. Zatem aby starać się o kredyt konsolidacyjny w banku musimy mieć jakieś inne zobowiązania do spłaty, które chcemy skonsolidować. W ten sposób zamiast kilku odrębnych rat bedziemy mieć do spłaty jedną niższą ratę kredytu konsolidacyjnego.

Porównywarka kredytów

Liczne porównywarki kredytów dostępne są za darmo w internecie. Z ich pomocą, tak samo jak kredyt gotówkowy, możemy porównać również kredyt konsolidacyjny. Tutaj sprawa jest prosta. Aby wybrac najtańszy kreydt musimy zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, czyli rzeczywstą roczną stopę oprocentowania. Jest to liczba wyrażona w procencie obrazująca całkowity koszt kredytu w skali roku. Skąd wiedzieć, korzystając z porównywarki kredytów, który kredyt konsolidacyjny jest najtańszy? Im niższy wskaźnik RRSO tym kredyt jest tańszy. Można by pomyśleć, że teraz wiemy już wszystko. Jednak nalezy pamietać jeszcz kilka ważnych kwestii. Najniższy kredyt nie zawsze musi oznaczać najlepszego. Przy kredytach długoterminowych warto bowiem także zwrócić uwagę na ubezpieczenie kredytu czy dodatkowe produkty, które oferują banki na wypadek naszych problemów finansowych, a tym samym kłopotami z terminową spłatą rat. Co więcej, to że znaleźliśmy najtańszy kreydt konsolidacyjny, nie jest równoznaczne z tym, że go otrzymamy. Kredyt konsolidacyjny należy do grupy kredytów trudnych. Oznacza to, że będziemy mieli trudności w jego pozyskaniu w banku. Przed złożeniem wniosku należy więc zapoznać się z tym jaki bank przychylnie spojrzy na kreydtobiorcę z naszym zadłużeniem. To niestety nie jest już takie proste jak wybranie najtańszego kredytu biorąc pod uwagę współczynnik RRSO.

Pamiętajcie także, że każdy wnioske o kreydt oraz decyzja odmowna z banku jest odnotowywana w BIK. A już trzy decyzje o odmowie udzielenia kredytu przez bank mogą przesądzić o tym, że nie otrzymamy już przez długi czas kreydtu w żadnym banku. Warto więc dobrze przygotowąć się przez złożeniem wniosku o kreydt konsolidacyjny.

Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny

Profesjonalny doradca kredytowy odpowie na nasze wszelkie pytania, które pojawiły się wraz z poszukiwaniem najtańszego kredytu konsolidacyjnego przy pomocy porównywarki kredytów. Niestety tak jak mówiliśmy, nie zawsze możemy postawić znak równości pomiędzy natańszym, a najlepszym kredytem. Nie mamy także pewności, że najtańszy kredyt konsolidacyjny w banku będzie dostępny akurat dla nas. W przypadku trudnych kredytów warto jest korzystać z pomocy profesjonalnych doradców. W tym przypadku również nie mamy żadnych przedpłat. Zatem nie potrzebujemy specjalnej gotówki na to aby porozmawiać z doradcą kredytowym. Nic nie ryzykujesz, a możesz zyskać najlepszy kreydt konsolidacyjny na rynku. Doradca kredytowy nie jest bowiem związany z żadnym bankiem. Masz więc pewność, że wybierasz spośród wszelkich ofert dostepnych na rynku. Doradca pomoże przygotować ci wniosek, ale także powie co zrobić aby choć trochę poprawić twoją zdolność kreydtową. Do tego zna specyfikę banków. Będzie wiedział, do którego wystąpić z wnioskiem o kredyt konsolidacyjny. Wiedza, umiejętności i wieloletnie doświadczenie sprawią, że bezboleśnie przeprowadzi cię przez całą procedurę udzielania kredytu. Co więcej będzie służył ci pomocą przez cały okres kredytowania, czyli aż do spłaty ostatniej raty kredytu konsolidacyjnego. Jeśli więc kiedykolwiek jeszcze pojawią się probelmy ze spłatą rat, możesz śmiało zwrócić się o pomoc do swojego doradcy kredytowego.

To co odróżnia doradce kredytowego od samodzilenej wizyty w banaku, jest fakt, że może on prowadzić negocjacje z osobą decyzyjną w banku. To nie jest możliwe jeśli udajesz się do placówki w pojedynkę. Przy pomocy dorady możesz negocjować z bankiem warunki kredytowania, a zatem masz większy wybór niż standardowa oferta. Doradca kreydtowy specjalizujący się w pomocy osobom zadłużonym ma na swoim koncie nie jedną decyzję przyznającą kredyt.

Jeśli i ty zastanawiasz się jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny pozwól sobie pomóc już dziś. Z pomocą profesjonalnego doradcy kredytowego znajdziesz nie tylko najtańszy ale i najlepszy kredyt konsolidacyjny w banku. Pozwól sobie pomóc i zakończ swoje starania pozytywną decyzją i ciesz się niższą ratą kreydtu konsolidacyjnego.