Czy bardziej opłaca się kupić samochód, czy go wyleasingować? Na te pytania postaramy się za chwilę odpowiedzieć. Zacznijmy od tego, jakie jest nastawienie ludzi do motoryzacji w dzisiejszych czasach. Przede wszystkim widzimy tutaj pewną nieufność. Auta produkowane w obecnym momencie nie grzeszą trwałością i to powoduje, że ludzie mają świadomość ryzyka podczas ich kupowania. Może się bowiem okazać, że takim pojazdem nie przejedziemy nawet dwustu tysięcy kilometrów, zanim trzeba będzie wykonać remont silnika, bądź wymianę turbiny, czy inną kosztowną operację.

Czy ludzie są więc skazani na kupowanie starych, używanych aut, których przecież będzie coraz mniej? Otóż niekoniecznie. Zmienia się po prostu sposób w jaki formalnie samochód posiadamy, czyli już nie kupujemy aut na własność, a o wiele częściej je leasingujemy. Leasing samochodowy daje bowiem dużo większe szanse na to, że auto w naszych rękach nie osiągnie takiego przebiegu, że konieczne będą jakieś kosztowne naprawy. Niemniej nawet jeśli do tego dojdzie, to nie zawsze jesteśmy bez szans. Otóż wszystko zależy od tego jaką mamy umowę z naszym leasingodawcą. Są bowiem różne sposoby na jej podpisywanie. Możemy spróbować uzyskać taką opcję, gdzie koszty napraw i serwisu bierze na siebie leasingodawca, wtedy klient jest naprawdę w dobrej pozycji i może sobie pozwolić na swobodne korzystanie z pojazdu.

Właśnie pewny grunt pod nogami, jaki zyskujemy dzięki leasingowi, powoduje że ludzie chętnie się na niego decydują. Odpada nam też kwestia sprzedaży samochodu, co mogłoby być trudne po długim czasie jego użytkowania, gdy ludzie obawiają się że takie auta bardzo szybko ulegną jakieś awarii. W przypadku gdy mamy leasing samochodowy nie musimy się wcale obawiać takiej sytuacji, ponieważ pojazd po zakończeniu umowy wraca do leasingodawcy, pod warunkiem że podpiszemy kolejną umowę. Dostajemy wtedy zupełnie nowe auto i nadal możemy się nim cieszyć przez okres kilku lat, aż umowa się zakończy.

Nie dziwi więc, że kierowcy coraz chętniej sięgają po leasing, a coraz rzadziej decydują się na zakup na własność nowego samochodu. Taki trend prawdopodobnie utrzyma się przez najbliższe lata i jeżeli era downsizingu silników nie wyhamuje nieco, lub jeśli nie zaczną się pojawiać bardzo trwałe auta z silnikami elektrycznymi, to raczej wiele się tutaj nie zmieni. Na szczęście leasing samochodowy zabezpiecza nas przed ewentualnymi poważnymi skutkami awarii, wynikających z dużego wysilenia spalinowych jednostek napędowych, co w naturalny sposób może obniżać ich trwałość.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.getinleasing.pl/samochody-osobowe.html